Monday, February 19, 2001

Division III sectional schedule




        At Sycamore H.S.

        UPPER BRACKET
        Tuesday, Feb. 20

        Game 1. Deer Park vs. North College Hill, 6:30 p.m.; Game 2. Indian Hill vs. Felicity, 8 p.m.
        Friday, Feb. 23
        Game 3. Madeira (1) vs. winner game 2, 6:30 p.m.; Game 4. Ripley (4) vs. winner game 1, 8 p.m.
        Wednesday, Feb. 28
        Game 5. Winner game 3 vs. winner game 4, 7 p.m.

        LOWER BRACKET
        Wednesday, Feb. 21

        Game 1. SCPA vs. Batavia, 6:30 p.m.; Game 2. Finneytown vs. St. Bernard, 8 p.m.
        Monday, Feb. 26
        Game 3. Mariemont (3) cvs. winner game 2, 8 p.m.; Game 4. Reading (2) vs. winner game 1, 8 p.m.
        Thursday, March 1
        Game 5. Winner game 3 vs. winner game 4, 7 p.m.

At Vandalia Butler HS

        UPPER BRACKET
        Tuesday, February 20

        Game 1. Fenwick vs. Springfield Northeastern, 6:30 p.m.; Game 2. Blanchester vs. Clinton-Massie, 8 p.m.
        Saturday, February 24
        Game 3. Winner game 1 vs. Lehman Catholic, 7:30 p.m.
        Firday, March 2
        Game 4. Winner game 3 vs. winner game 2, 6:30 p.m.

        LOWER BRACKET
        Wednesday, February 21

        Game 1. West Liberty Salem vs. Middletown Madison, 6:30 p.m.; Game 2. Twin Valley South vs. Milton-Union, 8 p.m.
        Saturday, February 24
        Game 3. Dayton Stivers vs. winner game 2, 6 p.m.
        Friday, March 2
        Game 4. Winner game 1 vs. winner game 3, 8 p.m.

        At U.D. Arena
        UPPER BRACKET
        Friday, February 23

        Game 1. Dayton Oakwood vs. Tri-County North, 5 p.m.; Game 2. Miami East vs. National Trail, 6:30 p.m.
        Thursday, March 1
        Game 3. Carlisle vs. winner game 2, 7:30 p.m.; Game 4. Winner game 1 vs. Brookville, 9 p.m.
        Saturday, March 3
        Game 5. Winner game 3 vs. winner game 4, 4 p.m.

        LOWER BRACKET
        Friday, February 23

        Game 1. Verailles vs. Dixie, 8 p.m.; Game 2. Greenview vs. Waynesville, 9:30 p.m.
        Thursday, March 1
        Game 3. East Clinton vs. winner game 2, 6 p.m.
        Saturday, March 3
        Game 4. Winner game 1 vs. winner game 3, 5:30 p.m.

Boys basketball coverage
Girls basketball coverage



Sports Stories
SULLIVAN: NASCAR pays high price for drama
Tristate race fans mourn Earnhardt
DAUGHERTY: Lakers can't decide who's 'The Man'
Stuff win 5th in row
State swimming, district wrestling next
Boys state swimming qualifiers
Girls state swimming qualifiers
Winton Woods, Roger Bacon poll champions
Boys sectional tournament preview
Division I sectional schedule
Division II sectional schedule
- Division III sectional schedule
Division IV sectional schedule
Boys basketball schedule
Girls basketball schedule

Marquette 66, UC 63
Logan makes case for C-USA player of the year
UC recruit upbeat on visit
UC women 70, Saint Louis 67
Reyes will prep for starting role
Pitching trio told to rest arms
Xavier women 84, Dayton 62