Sunday, January 28, 2001

Division II Girls sectional tournament schedule




        Division II

        (At Springboro H.S.)

        Upper Bracket

        Monday, Feb. 12

        Game 1. Kings (3) vs. Norwood, 5:30 p.m.

        Game 2. Clermont Northeastern vs. Badin (5), 7 p.m.

        Thursday, Feb. 15

        Game 3. Bethel-Tate vs. winner game 1, 6 p.m.

        Game 4. Woodward vs. winner agme 2, 7:30 p.m.

        Thursday, Feb. 22

        Game 5. Winner game 3 vs. winner game 4, 7:30 p.m.

        Lower Bracket

        Monday, Feb. 12

        Game 1. Western Brown vs. Little Miami (4), 8:30 p.m.

        Saturday, Feb. 17

        Game 2. Turpin vs, winner game 1, 6 p.m.

        Game 3. Roger Bacon (7) vs. Lemon Monroe, 7:30 p.m.

        Thursday, Feb. 22

        Game 4. Winner game 2 vs. winner game 3, 6 p.m.

        (At Kings H.S.)

        Upper Bracket

        Tuesday, Feb. 13

        Game 1. Goshen (6) vs. New Richmond, 5:30 p.m.

        Game 2. Finneytown vs. Purcell Marian (1), 7 p.m.

        Thursday, Feb. 15

        Game 3. Taylor vs. winner game 1, 6 p.m.

        Game 4. SCPA vs. winner game 2, 7:30 p.m.

        Thursday, Feb. 22

        Game 5. Winner game 3 vs. winner game 4, 7:30 p.m.

        Lower Bracket

Tuesday, Feb. 13

        Game 1. McNicholas (2) vs. Wilmington, 8:30 p.m.

        Tuesday, Feb. 20

        Game 2. Indian Hill (8) vs. Ross, 6 p.m.

        Game 3. Taft vs. winner game 1, 7:30 p.m.

        Thursday, Feb. 22

        Winner game 2 vs. winner game 3, 7:30 p.m.

        (At Centerville H.S.)

        Upper Bracket

        Wednesday, Feb. 14

        Game 1. Springboro (1) vs. Valley View, 5 p.m.

        Game 2. Greenon vs. Oakwood, 6:30 p.m.

        Monday, Feb. 19

        Game 3. Franklin vs. winner game 1, 6:30 p.m.

        Game 4. Alter (4) vs. winner game 2, 8 p.m.

        Saturday, Feb. 24

        Game 5. Winner game 3 vs. winner game 4, 1 p.m.

        Lower Bracket

        Wednesday, Feb. 14

        Game 1. Kenton Ridge (2) vs. Edgewood, 8 p.m.

        Tuesday, Feb. 20

        Game 2. Spr. Northwestern vs. Bellbrook, 6:30 p.m.

        Game 3. Spr. Shawnee vs. winner game 1, 8 p.m.

        Saturday, Feb. 24

        Game 4. Winner game 2 vs. winner game 3, 3 p.m.

Boys basketball coverage
Girls basketball coverage



Sports Stories
Girls sectional tournament draw
Division I Girls sectional tournament schedule
- Division II Girls sectional tournament schedule
Division III Girls sectional tournament schedule
Division IV Girls sectional tournament schedule
Cincinnati boys basketball games
Cincinnati girls basketball games
N.Ky. boys basketball games
N.Ky. girls basketball games
Ohio boys basketball scores
Ohio girls basketball scores
Indiana boys basketball scores
Indiana girls basketball scores
Kentucky boys basketball scores
Kentucky girls basketball scores
Boys basketball schedule
Girls basketball schedule