Monday, January 15, 2001

Girls basketball schedule




        MONDAY, JAN. 15
        (Games begin at 7:30 p.m. unless noted)
        Non League

        Blanchester at Bethel-Tate
        Batavia at Madeira
        Kentucky
        Beechwood at Ludlow
        Bellevue at Villa Madonna
        Notre Dame at Boone County
        Newport CC at Campbell County
        Conner at Holmes
        Dayton at Silver Grove
        Grant County at Walton-Verona
        Highlands at Scott
        Simon Kenton at Holy Cross
        Lloyd at Newport
        Augusta at Pendleton County
        Ryle at St. Henry

        TUESDAY, JAN 16
        (Games begin at 7:30 unless noted)
        Greater Miami Conference

        Oak Hills at Fairfield
        Sycamore at Milford
        Hamilton at Princeton
        Lakota West at Middeltown
        Miami Valley Conference

        CHCA at New Miami
        CCD at Landmark Ch.
        FAVC Cardinal
        Ross at Loveland
        Southern Hills League
        Leesburg Fairfield at Peebles
        Non League
        Norwood at Clermont Northeastern
        Deer Park at New Richmond
        Blanchester at Bethel-Tate
        Bellbrook at Little Miami
        Batavia at Madeira
        Centerville at Alter
        SCPA vs. North College Hill at Jacobs Center
        Aiken at Dayton Stiverf
        Mt. Healthy at Reading
        Mariemont at Fayetteville
        Norwood at CNE
        Deer Park at New Richmond
        Mariemont at Fayetteville
        Indiana
        Milan at Batesville
        Kentucky
        Henry County at Dixie Heights

        WEDNESDAY, JAN. 17
       (Games begin at 7:30 p.m. unless noted)
        Kentucky

        Notre Dame at Holy Cross

        THURSDAY, JAN. 18
        (Games begin at 7:30 p.m. unless noted)
        FAVC Buckeye

        Winton Woods at Amelia
        Glen Este at Turpin
        Harrison at Northwest
        Mason at Anderson
        FAVC Cardinal
        Kings at Goshen
        Lebanon at Wilmington
        Little Miami at Norwood
        Miami Valley Conference
        Lockland at Landmark
        North College Hill at Cincinnati Country Day
        Seven Hills at CHCA
        Southern Buckeye Conference
        Bethel-Tate at Hillsboro
        Clermont Northeastern at Williamsburg
        Georgetown at Western Brown
        Felicity at New Richmond
        Girls Greater Cincinnati League
        Seton at Alter
        Mt. Notre Dame at McNicholas
        Purcell Marian at McAuley
        St. Ursula at Badin
        Greater Miami Conference
        Lakota East at Colerain
        Kenton Trace Conference

        East Clinton at Southeastern
        Waynesville at Blanchester
        Queen City Conference
        Withrow at AIken
        Taft at Mt. Healthy
        Western Hills at Woodward
        Hughes at Walnut Hills
        Southern Hills League
        Fayetteville at West Union
        Eastern Brown at Manchester
        Ripley at Peebles
        Lynchburg Clay at Western Latham
        North Adams at Whiteoak
        Mid Miami League
        Monroe at Fenwick
        Franklin at Springboro
        Talawanda at Edgewood
        GMVC
        Bellbrook at Madison
        Indiana
        Greensburg at South Dearborn, 6 p.m.
        Batesville at Lawrenceburg
        Kentucky
        Dayton at Beechwood
        Heritage at Bellevue
        Ryle at Boone County
        Ludlow at Calvary Christian
        Campbell County at Harrison County
        Conner at Simon Kenton
        Covington Latin at Ridgeview Christian, 6:30 p.m.
        Scott at Dixie Heights
        Nicholas County at Grant County
        Newport at Highlands
        St. Henry at Holmes
        Lloyd ta Gallatin County
        Notre Dame at Holy Cross
        Villa Madonna at Silver Grove
        Walton-Verona at Trimble County

        FRIDAY, JAN. 19
       (Games begin at 7:30 p.m. unless noted)
        Kentucky

        Grant County at Shelby County
        Williamstown at Walton-Verona

        SATURDAY, JAN. 20
        (Games begin at 7:30 p.m. unless noted)
        Greater Miami Conference

        Princeton at Lakota East, 1 p.m.
        Kenton Trace Conference
        Greeneview at East Clinton, 1:30 p.m.
        Mid Miami League
        Talawanda at Edgewood
        Non League
        Kings at Glen Este
        Harrison at Ursuline
        Winton Woods at Roger Bacon
        Bethel-Tate at Summit
        Goshen at Clermont Northeastern, 2:30 p.m
        Whiteoak at Hillsboro
        Ripley at New Richmond, 2:30 p.m
        Fairfield at Walnut Hills, 1:30 p.m.
        Lakota West at Lebanon, 2:30 p.m.
        Hamilton at Badin
        Fenwick at Madison, 3:30 p.m.
        SCPA at Western Hills, 1:30 p.m.
        Ridgeview at Landmark
        Finneytown at North College Hill
        CHCA at Indian Hill
        Bethel Tate at Summit
        Goshen at CNE
        Kings at Glen Este
        Deer Park at Norwood
        Fenwick at Madison, 2 p.m.
        Franklin at Oakwood
        Deer Park at Norwood
        Chaminade-Julienne at McNicholas, 2:30 p.m.
        McAuley at Hughes
        Kentucky
        Ryle at Calvary Christian, 1:30 p.m.
        Fleming County at Campbell County
        Covington Latin vs. Deming at Thomas More College

Boys basketball coverage
Girls basketball coverage



Sports Stories
Mercy, Wyoming win big at Shootout
NewCath lacks momentum going into tourney
Enquirer boys basketball polls
Enquirer girls basketball polls
Boys basketball schedule
- Girls basketball schedule
Ohio girls basketball scores
How Ohio boys top 10s fared last week
How Ohio girls top 10s fared last week